Marsz Autonomii 2015

15.07.1920, 11.07.2015 – to nie dwie przypadkowe daty, tylko dni, w których mieszkańcy Śląska dali i dadzą wyraz potrzebie autonomii. Lud śląski chce przede wszystkiem sam decydować o swoich najbliższych potrzebach i aby mu dać sposobność do tego, aby zapewnić mu prawo samorządzenia na własnej ziemi – mówił przed 95. laty przedstawiciel Komisji Konstytucyjnej w polskim parlamencie. W drugą sobotę lipca słowa te zostaną przypomniane na Marszu Autonomii.

Jak co roku Marsz Autonomii wyruszy w samo południe z pl. Wolności w Katowicach.  W rodzinnej atmosferze, bez nadęcia, z uśmiechem na twarzy, uczestnicy manifestacji przemaszerują ulicami 3 Maja, św. Jana, Jana Kochanowskiego, Jagiellońską i dotrą pod najdonioślejszy symbol śląskiej autonomii, gmach Sejmu Śląskiego.

Udowodnimy, że do ciągnięcia Warszawy nie potrzeba czterech kopyt. Rozciągniemy najdłuższą flagę w Górnego Śląska. Pokażemy, że Ślązacy nie tylko potrafią dobrze śpiewać, ale i tańczyć. Na pl. Sejmu Śląskiego będzie czekać szereg atrakcji dla młodszych i starszych. Zaprasza Ruch Autonomii Śląska